מהם שתלים דנטליים

רופא השיניים שלכם העלה בפניכם את המונח "שתלים דנטליים"? שמעתם על כך לא מעט לאחרונה ואתם תוהים למה הכוונה? אם כן, כדאי לכם לקרוא את המאמר הבא. מהם שתלי שיניים? באיזה הליך הם לוקחים חלק? ו – מה חשוב לדעת עליהם לפני השתלתם? הנה, התשובה.

הסבר קצר על שתלים דנטליים

בזכות הטכנולוגיה המתקדמת בתחום הרפואה ולא פחות מכך ברפואת השיניים אפשר למצוא כיום מגוון של טיפולי שיניים חדשניים התורמים לא מעט לתחושתם של המטופלים ומציעים תוצאות ברמה גבוהה. שתלים דנטליים, הלוקחים חלק בהליך של השתלת שיניים, הינם שתלים העשויים מטיטניום, הנחשב לחומר איכותי, חזק ויעיל מאד, המחזיק מעמד לאורך עשרות שנים. שתלי שיניים הינם כמעין בורג מיוחד, שעליו נבנות השיניים. לעיתים יכולים להיות שתלים דנטליים שנועדו להחזיק מערכת שלימה של שיניים, ולעיתים ישנם שתלים המיועדים לשן אחת בלבד.

ההליך שבו הם לוקחים חלק

שתלי שיניים, המכונים גם "שתלים דנטליים" לוקחים חלק בהליך שיקום הפה. במסגרת בדיקה ראשונית שמבצע רופא השיניים, מאובחן המקום עצמו, מצבן של השיניים הנותרות ומצבו הכללי של המטופל. החדרתם של השתלים הדנטליים נעשית במסגרת הליך כירורגי ותחת הרדמה מקומית בלבד. מדובר בטיפול עדין מאד, ובעל סיכויי הצלחה גבוהים במיוחד. לאחר קליטתם של השתלים (הליך שיכול לארוך מספר חודשים, ובהתאם למיקומו של השתל עצמו) בונים את השיניים המלאכותיות ישירות על השתלים. ישנם מקרים בהם הבנייה מתבצעת מייד לאחר החדרת השתלים.

הטיפול, בו לוקחים חלק שתלי שיניים, יכול לעלות בין 8,000 ₪ ל – 15,000 ₪. המחיר תלוי במספר השתלים שבהם יש צורך ובמידת מורכבותם של הטיפול. חשוב לפנות אל רופא שיניים, המתמחה בטיפולי שיקום הפה ובהשתלת שיניים שכן, כאמור, מדובר בטיפול המצריך מיומנות גבוהה, עדינות רבה ודיוק מרבי.

מי לא מתאים לטיפול

לא כל אחד יכול לעבור הליך מסוג זה, הכולל שתלים דנטליים. מטופלים מעשנים, למשל, מומלץ שלא יעברו אותו שכן סיכויי הצלחתו של הטיפול יכולים להיות נמוכים מאד, ובעיקר כשמדובר בלסת העליונה. מטופלים שעברו טיפולי הקרנה באזור הראש והצוואר, מומלץ להם שלא לעבור הליך זה וגם מטופלים שלוקחים תרופות נוגדות קרישה. חולי סוכרת ומחלות לב למיניהן, מומלץ גם להם שלא לעבור טיפול שכזה, לרבות חולים המקבלים טיפולים תרופתיים כמו סטרואידים וכדומה. בכל מקרה, חשוב מאד להתייעץ עם הרופא המטפל וכמובן גם עם רופא השיניים באשר למצב הבריאותי הקיים ולבדוק האם אכן מתאים לעבור את הטיפול או שאולי יש לשקול חלופות.

© 2020 Health Center Online