כל מה שצריך לדעת על טיפול בדיכאון

ישנם המון גורמים במדינת ישראל אשר עלולים להשפיע על בריאות הנפש שלנו ולגרום לנו לחלות בדיכאון. לפעמים ישנן סיבות ישירות והסברים מדויקים לתופעה ואולם לעתים מקור ההתפרצות אינו נודע כלל. אך דבר אחד בטוח, העובדות בשטח הן שאנו נהפכים לחברה שמסוגלת להתרגש בקלות ומאושרת הרבה פחות.

בכל שנה ישנה מגמת עליה בכל הנוגע לצריכת כדורים אנטי דיכאוניים והשימוש בהם נהפך לדבר נורמטיבי וקונבנציונלי בחברה המודרנית של ימינו. אך עם זאת, טיפול בדיכאון אינו יכול להסתמך על תרופות בלבד, אלא יש צורך בסמכות מקצועית שמסוגלת להדריך אותנו ולתת לנו "דחיפה" מנטלית לצד טיפול תרופתי.

איך להבחין בתסמיני דיכאון?

בכדי לזהות האם אנו שרויים במצב דכאוני, חשוב לבחון את עצמנו ולשים לב האם הופיעו תסמינים שונים בחיינו שלא היו קיימים עד אותה נקודה. התסמינים עלולים להופיע בצורה נפשית יחד עם השפעה ישירה על מצבנו הפיזי ולכן ישנן נורות אזהרה שכדאי לדעת עליהן:

  • רגשות מובעים כגון עצבות, תחושת ריקנות חוסר תקווה ומצבי רוח קיצוניים עלולים להוות סימן מרכזי לכך שאנו שרויים בדיכאון.
  • ירידה משמעותית במוטיבציה והחשק לבצע פעילויות והימנעות ממפגשים חברתיים.
  • תחושה של "סטרס", חוסר שקט פנימי שמובילה להאטה ביכולות המוטוריות שלנו.
  • שינויים קיצוניים במשקל. בין אם מדובר על עלייה במשקל או ירידה במשקל, יש לשים לב אם התנודות הינן קיצוניות.
  • הפרעות שינה למיניהן או במקרים חמורים יותר חוסר שינה מוחלט שמוביל לעצלות קיצונית.

אילו טיפולים בדיכאון עשויים לעזור לנו?

כמובן שאם זיהינו שאנו לוקים בדיכאון, אין לפעול על דעת עצמנו בכל הנוגע להמשך הטיפול ורצוי להתייעץ עם גורם מקצועי בדחיפות. עם זאת, בעולם בריאות הנפש ישנם כמה קווים כללים שמרבית האוכלוסייה הלוקה במחלה מונחת על פיהם .

טיפול על ידי פסיכולוג או פסיכיאטר יאפשר לנו לקבל הדרכה כיצד להתמודד עם המחלה ויתרום רבות לתחושת הביטחון. גורם מקצועי ובעל ניסיון יכול להוביל אותנו בבטחה צעד אחר צעד ולעזור לנו להימנע מחשיפה לגורמי דיכאון בכל אורך התהליך.

בכדי לוודא שאנו ערוכים לטיפול בדיכאון באופן מקיף ואבסולוטי יש צורך לנטול תרופות נגד דיכאון שעוזרות לנו בהמשך השגרה היומיומית שלנו ומשפרות את מצב הרוח. ישנן מגוון רחב של תרופות אנטי דיכאוניות כגון ציפרלקס, פרוזאק שנחשבות כקלות יותר ועד כדי טרזודון וזולופט שמיועדות לטיפול במקרים קיצוניים וקשים יותר.

חשוב לציין שטיפול בדיכאון בשלל צורותיו הינו הכרחי בכדי לשקם את בריאות הנפש של האדם. דיכאון הינה מחלה לכל דבר ולצערנו מרבית האנשים בעולם אינם זוכים לקבל סיוע על ידי איש מקצוע אמין ובעל ניסיון עשיר בתחום. אם גיליתם תסמיני דיכאון ואתם מרגישים שוני בשגרה היומית שלכם התייעצו עם גורם מוסמך כיצד לפעול להמשך טיפול ואל תפעלו על דעת עצמכם.

 

 

 


Comments are Closed

© 2019 Health Center Online