טיפולי שורש

לשיניים בפיכם מרכיב חשוב, לא רק ברמה האסטטית, אלא גם בתפקוד מערכת העיכול. על מנת שמערכת העיכול תתמודד נכונה עם המזון הנכנס לגופכם, עליכם לטחון את האוכל באמצעות השיניים באופן ראוי. מי שסובל מבעיות שיניים, או  אם חסרות לכם שיניים בפה, הרי שטחינת האוכל אינה מתבצעת היטב ומערכת העיכול עתידה להתקשות במלאכתה. שן חולה עוברת טיפולים עוד לפני שהיא מגיעה לדרך ללא מוצא, והטיפול מותאם בהתאם לחומרת הנזק, בין אם זוהי סתימה לשן בעלת חור, טיפול שורש לשן שנפגעה בצורה קשה יותר ולעיתים נדרש לעקור את השן ולהשתיל במקומה שן חדשה. ככל שתדחו את טיפולי השיניים, כך המצב יהיה חמור יותר והטיפול באופן ישיר יהיה מורכב יותר, לכן אם הגעתם למצב בו אתם זקוקים לטיפול שורש והצבת כתר חרסינה, אל תדחו את הטיפול למצב בו יאלץ רופא השיניים שלכם לעקור את השן הטבעית ולהשתיל במקומה שן מלאכותית.

בוחרים רופא שיניים איכותי ומקצועי

על מנת שטיפול השורש אותו אתם עוברים יצליח ולא ידרוש מכם התעסקות בטיפולים נוספים, יש לבחור ברופא שיניים מקצועי אשר מומחה בטיפולי שורש. אין ספק כי כל רופא שיניים יודע לבצע טיפול בשורש השן, אך האם כל רופא שיניים יודע לבצע את הטיפול במקצועיות? בשבילכם ובשביל בריאות השן שלכם, בחרו ברופא שיניים מוביל בתחומו ומומחה בתחום טיפולי השורש.

מהו טיפול השורש

טיפול שורש הוא טיפול אשר נועד להציל את השן מעקירה. טיפול זה מותאם לשיניים אשר הגיעו למצב קשה יותר מחור פשוט והבעיה הגיעה עד שורש השן, מה שמצריך מרופא השיניים להגיע אל שורש השן ולנקות אותו. על מנת להגיע אל השורש, יש לקדוח את חלל השן ובאמצעות מחטים דקות בהתאם לגודל תעלות השורש, לנקות את האזור. מיד בסוף הניקוי, יכניס רופא השיניים חומר אנטיביוטי אל תעלות השורש, יסתום את השן בסתימה זמנית וישלח אתכם לשבוע עד שבועיים עם החומר שבינתיים מחטא את האזור. בתור הבא אצל רופא השיניים, הוא יסיר את הסתימה הזמנית, ידלה את החומר האנטיביוטי ויציב סתימה קבועה אשר תמלא את חלל השן שנקדח בתחילת הטיפול.

לאחר כל זאת הטיפול הסתיים מבחינת בריאות השן, אך משום שתוכן השן נקדח במהלך הטיפול, השן הלכה למעשה נשארה רק עם הקירות הדקים ובכדי לשמור עליה מנזקים עתידים לרבות סדקים ושברים, יש להציב כתר חרסינה השומר על השן לאורך זמן.

© 2020 Health Center Online