טיפולים בסרטן הערמונית

תפקידו של אורולוג מומחה הוא לאתר בעיות ומחלות הקשורות למערכת השתן בקרב נשים וגברים ולבחון את מערכת הרבייה של הגברים. בין ביתר תפקידו של האורולוג הוא לאושש או להפריך חשש של סרטן הערמונית. כדי לשמש כאורולוג, יש לסיים את לימודי הרפואה ולהתמחות לאחר מכן בתחום האורולוגיה ועל כן לא כל רופא הוא רופא מומחה במערכת השתן והרבייה בקרב גברים ובמידה ויש חשש לבעיה, עליכם לפנות לאורולוג בלבד ולא להסתפק באבחנה של רופא משפחה, או רופא מומחה בתחומים אחרים.

ישנם אורולוגים אשר מטפלים בכלל התחומים במערכת השתן והרבייה בקרב גברים, אך ישנם אורולוגים המתמחים בתחומים ספציפיים, בין היתר אורולוג למבוגרים, לילדים, אורולוג כירורג המבצע הליכים פולשניים ועוד.

סרטן בפרוסטטה

הפרוסטטה דהיינו הערמונית, מצויה במערכת הרבייה של הגברים בלבד. לעיתים מתגלה גידול על גבי הערמונית, בו יש לטפל באופן בהול, על מנת למנוע מהגרורות להתפשט בגוף האדם ולגרום לנזקים משמעותיים יותר. התסמינים המעידים על סרטן בפרוסטטה הם תחושת מחושים , קשיים בהטלת שתן, בעיות בזקפה ועוד. הערמונית היא זו המכילה את הזרע הגברי ומסייעת בייצורו ועל כן לערמונית חשיבות נעלה בבריאות ותחושת הביטחון של הגבר. טיפול נאות, מקצועי ומיומן של אורולוג מוביל בתחומו, יכול למנוע את הדרדרות המחלה. מחלה זו הינה שכיחה ולמעלה מ- 50% בקרב הגברים שחצו את גיל 70, לוקים בבעיה. את הבעיה מזהה האורולוג באמצעות בדיקת דם ובאמצעות מישוש ידני דרך פי הטבעת.

כיצד מאתרים אורולוג מקצועי

אם הוכח, או שמא אתם חושדים כי לקיתם בסרטן הערמונית, זה הזמן למצוא אורולוג מומחה. את סרטן הערמונית ניתן למגר, במידה ואבחון המחלה והענקת טיפול נאות מתבצעים בזמן. בבואכם לבחור את האורולוג שיבצע את האבחון ויעניק טיפול הולם ולעיתים יתדרך באשר לטיפול מונע, עליכם לקחת בחשבון את הקריטריונים הבאים:

  • מקצועיות וותק – למקצועיות ולוותק של האורולוג חשיבות גבוהה. ככל ששנות הניסיון שלו רבות יותר, אך טבעי שהוא יהיה מקצועי יותר וידע לאבחן ביתר קלות את הבעיה ממנה אתם סובלים מבלי שיפספס בדרך קריטריונים קריטיים להצלתכם מהמחלה.
  • המלצות – אם יש לכם המלצות אודות האורולוג הרי זה משובח היעזרו בהן. במידה ואין מי שימליץ לכם, אתם תמיד יכולים להיעזר בדעת ההמונים ברשת האינטרנט.

שימו לב כי אורולוג מקצועי עתיד לשנות את אורך ואיכות חייכם, אל תתפשרו על הפחות מהטוב ביותר.

© 2020 Health Center Online