ויטמינים לנשירת שיער

ויטמינים לשיער או ויטמינים לנשירת שיער, היא האופציה האולטימטיבית למלחמה בנשירת השיער שמדירה שינה מעיניכם. לא כולם מתחברים לעובדה כי קרחת משווה מראה סקסי ונחשק ורבים (בעיקר אלו שהשיער על ראשם לא נשר) נוטים לחשוב שסברה זו גובשה בעיקר בקרב הגברים הקרחים. נשירת שיער היא תופעה שכיחה לא רק בקרב הגברים, אלא גם נשים רבות סובלות מאותה נשירה המשאירה את שיער ראשם דליל ובעל מראה אסתטי לא מרהיב. אין זה רחוק מהמציאות לומר כי מי שהשיער על ראשו נשר, ניסה את כלל התכשירים שהומצאו, אך האם היה לכם ניסיון עם ויטמינים? אין ספק כי הרפואה שמה דגש על הטיפול באמצעות ויטמינים, אך אנו לא תמיד חושבים מספיק על התועלות המהותיות שבויטמינים ועל כן הצריכה היא מועטה ולא כנדרש.

  

קצת עובדות על השיער אל מול הויטמינים

נשירת השיער היא תופעה טבעית לחלוטין המתרחשת בקרב כל בני האנוש על בסיס יומי. בכל יום בממוצע נושרות מעל הראש כ- 100 שערות מכל חלקי הקרקפת ועל פי רוב בצורה מאוזנת. הבעיה מתחילה כאשר נשירת השיער היא מוגברת אזי מתחילות לנשור שיערות מאזורים שונים בקרקפת מה שמותיר את ראשכם ללא שיער המלווה בעוגמת נפש לא מבוטלת וירידה בביטחון העצמי. ישנם את אלו שמלווים את השיער שנותר על ראשם ומקצים אותו לחלקים הקרחים, אחרים בוחרים לחבוש פאה, יש את אלו שמבצעים השתלת שיער בניתוח ומנגד יש את אלו שמסתייעים בויטמינים לשיער, ויטמינים לנשירת שיער.

הנשירה לעיתים מתרחשת בשל מחסור בויטמינים אך פעמים רבות יכולה להתרחש הנשירה בשל עודף בויטמינים ומינראלים. עודף בויטמינים מסוג A,B,C  עתידים לגרום לנשירת שיער ואילו מחסור אקוטי בברזל, אבץ וסלניום, עלולים לגרום לנשירה מוקדמת והקרחה. על מנת שתוכלו לאבחן אילו ויטמינים חסרים בגופכם או לחילופין באילו ויטמינים יש לכם עודף בגוף, רצויי לבצע בדיקת דם פשוטה ומקיפה שתציג את הפרופיל שלכם ובהתאם יותאמו לכם ויטמינים לשיער.

מניעה מוקדמת

לא תמיד וניתן אף לומר רצוי שלא לחכות לרגע האחרון ולא להמתין למצב בו אתם סובלים מנשירה וכבר בשלבים הראשונים של מחסור בויטמינים רצויי לרכוש ויטמינים לשיער או ויטמינים לנשירת שיער. הויטמינים אותם תיטלו על בסיס קבוע, הם שיסייעו לכם להימנע ככל האפשר מהתופעה שנקראת נשירה. כל עוד תקפידו לשמור על איזון הרי שתרחיקו מכם את תופעת הנשירה ותוכלו לטפח את השיער שעל ראשכם ואין ספק כי לשיער משמעות נכבדת משום שהוא מייצג לא מעט עבור רבים.

© 2020 Health Center Online