הקטנת חזה

בעוד שנשים רבות פונות לרופא פלסטי במטרה לברר אודות ניתוח הגדלת חזה, ישנן נשים אשר מעוניינות דווקא במטרה ההפוכה, והיא להקטין את מידות החזה.

חזה גדול ושופע נחשב אמנם ליפה, אולם כאשר מדובר בחזה גדול מדי, הוא עלול לגרום לאי נוחות, לקושי ולבעיות רפואיות מסוגים שונים, המכבידים על ההתנהלות היומיומית. אגב, חזה גדול אינו מאפיין רק נשים בעלות עודף משקל, אלא גם נשים רזות.

באילו מצבים מומלץ לבצע הקטנת חזה?

ההחלטה האם לבצע ניתוח הקטנת חזה תלויה במספר גורמים, כאשר חלקם אסתטיים וחלקם רפואיים. טווח ההפרעה הנגרמת בשל חזה גדול הוא רחב, ועל כל אישה תיתכן השפעה שונה. בחלק מן הנשים חזה גדול מתבטא בקושי למצוא לבוש עליון נוח ומתאים ותחושת כובד וסרבול. לעתים ההפרעה היא אסתטית בלבד, מכיוון שחזה כבד נוטה לצנוח. נשים אחרות מדווחות על שפשוף ואודם בין קפלי השדיים ובאזור הכתפיים, היכן שמונחות רצועות החזיה. אדמומיות כזו יכולה להפוך לפריחה ולתחושת גירוי תמידית, ובעקבותיה גם זיהום, פטרת וריח לא נעים. חלק מן הנשים סובלות גם מכאבי גב וצוואר ובמצבים מורכבים יותר יכולה להיגרם פגיעה לעמוד השדרה.

החלטת לעבור הקטנת חזה – מה הלאה?

הצעד הראשון הוא למצוא כירורג פלסטי מומחה ולקבוע תור לפגישת ייעוץ והכרות. מטרת הפגישה היא משולשת: המטרה הראשונה היא להבין מהם רצונותייך ולשקף לך את התוצאות הצפויות מהניתוח, המטרה השנייה היא לבצע מדידות של גודל החזה ובדיקה כללית, והמטרה השלישית היא להפנות אותך לסדרת בדיקות לפני הניתוח. בפגישה זו תוכלי גם לקבל מידע מפורט אודות מהלך הניתוח, הסיכונים ומה צפוי לך לאחריו, וזה הזמן לשאול את כל השאלות המטרידות אותך.

הצעד הבא הוא למלא אחר הנחיות הרופא ולקבוע תור לכל הבדיקות שהופנית אליהן. במידה ואת נוטלת תרופות המשפיעות על קרישת הדם או מעשנת, הרופא יסביר לך כמה זמן לפני הניתוח תצטרכי להפסיק לעשות זאת. מספר ימים לפני הניתוח, תוזמני גם לפגישה עם הרופא המרדים.

הניתוח מבוצע לרוב תחת הרדמה מלאה, והוא נמשך מספר שעות. במהלך הניתוח הרופא מבצע חתך ודרכו הוא מסיר רקמות עודפות של שומן ועור. לאחר מכן ממקמים מחדש את הפטמה ותופרים את החתכים.

לאחר הניתוח ייתכן ותצטרכי להישאר באשפוז לילה ולמחרת תשוחררי הביתה עם הנחיות מגבילות, כגון הימנעות מהרמת חפצים כבדים ופעילות גופנית. תתבקשי גם ללבוש חזייה צמודה ולהגיע לביקורת אצל הרופא, כדי לוודא שהאזור מחלים כפי שצריך.

מה עוד חשוב לדעת על הקטנת חזה?

לא ניתן לבצע הקטנה לכל מידה והתוצאה תלויה בנתונים הפיזיים של המטופלת. נקודה נוספת שחשוב לדעת היא שתוצאות הניתוח אינן נשמרות לעד, וייתכנו שינויים בעקבות הזדקנות, עלייה או ירידה במשקל וכמובן הריונות והנקות.

את התוצאות מהניתוח לא תראי מיד, אלא רק לאחר מספר חודשים, כאשר הנפיחות תרד והאזור יחלים.

 

 

 


Comments are Closed

© 2019 Health Center Online